Rattakultuuri konverents 25. aprillil Tallinnas

25. aprillil kell 13-17 Telliskivi loomelinnakus Tallinnas

- Kuidas rattasõbralike lahenduste abil kinnisvara väärtust tõsta?
- Kuidas erinevate rattaalgatuste kaudu oma asutuse mainet kujundada?
- Milliseid samme peab Tallinn astuma, et saada Roheliseks Pealinnaks?

Linnalabor, Telliskivi loomelinnak ja Tallinna Linnaplaneerimise Amet ootavad 25. aprillil kinnisvaraga tegelevaid ettevõtteid, suurasutuste juhte, linnaplaneerijaid ja -poliitikuid RATTAKULTUURI KONVERENTSILE, mille eesmärgiks on inspireerida rattataristusse investeerima ning arutleda üheskoos, kuidas Tallinnas rattakultuuri edendada.

Sarnaselt Tallinna parkmisnormatiivile, on näiteks Helsingis kohustus iga uusarenduse puhul välja ehitada kaks jalgrattakohta korteri kohta või üks jalgratta parkimiskoht 30 ruutmeetri kohta. Rattakultuuri konverentsil otsimegi häid lahendusi ja konkreetseid ettepanekuid, kuidas Tallinna rattasõbralikult arendada.

Konverentsi ettekandjad:
- arhitekt Toms Kokins Riia rattastrateegia koostamisest
- Tallinn Bicycle Weekist Tõnis Savi rattakultuuri kasudest linnale ja mõjust tänavakorruse väikeäridele
- Technopolis Ülemiste esindaja (täpsustub) Ülemistel tehtust ja plaanidest
- Bikeepi üks asutaja Mikk Moses nutikate rattahoidjate müügitaktikast
- Nordeni Eesti esinduse direktor Berth Sundström oma asutuses rattakultuuri soosimisest

Tallinna rattakultuuri edendamise debatis osaleb linnaarhitekt Endrik Mänd, kommunaalameti juht Ain Valdmann, rattaentusiast Liina Lelov (Tallinn Cycle Chic) ning Telliskivi loomelinnaku omanik Jaanus Juss, vestlust juhib Raiko Uri (Lumi Capital). Debatt päädib publikuhääletusega, et selgitada välja parimad aastaga teostatavad soovitused Tallinna linnale ning arendajate ja teiste osalejate poolt antavad lubadused.

Rattakultuuri konverents toimub osana Telliskivi loomelinnaku 5. sünnipäevale pühendatud RATTAKULTUURI INSPIRATSIOONIPÄEVAST. Päeva programmis on veel disainraste ja rattahoidjate tutvustamine, Jaan Tootseni lühifilmi "Velosoofid" linastus, linnakuretk ning loomelinnaku sünnipäevapidu. Päeva programm täieneb pidevalt siin: https://www.facebook.com/events/244388152414892/

Konverents on tasuta, kuid eelregistreerimisega - palun pange oma nimi või seltskond kirja aadressil anu@linnalabor.ee.