Loeng - kinnisvara arendamine PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi näitel

Kinnisvara arendus kui protsess hõlmab endas mitmeid valdkondi ja oskusteavet: planeerimine, hindamine, kontseptiooni ja äriplaani väljatöötamine, vahendamine, juriidilised küsimused, finantseerimine, ehitamine, projekteerimine, turustamine, ettevõtte ja projekti juhtimine jt. Kinnisvara arendamine algab oma isikliku korteri renoveerimisest ja lõppeb linnaosade, linnade arendamisest. Viimase ca 7 aasta jooksul on Eesti näinud erinevate oskustega arendajaid, kes on kujundanud siinset maastikku. Täna paljud nendest on kaotanud isikliku vara, osad jätkavad järjest tihenevas konkurentsis uute põnevate projektide arendamisega.

Kuidas näeb välja sinu elu esimene arendusprojekt ja kuidas arendatakse täna Eesti linnasid- ettekande kinnisvara arenduse teemal ja ülevaate ambitsioonikast taastuvenergiale ning hoonete energiale suunatud PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi makroprojektist ning selle juurde kuuluvast autonoomsest smart-grid energiavõrgu planeerimisest, teeb Enn Laansoo, Jr, NN Arendus OÜ juhatuse liige, loengusarjas "Praktikult üliõpilasele". Enn on tegutsenud kinnisvara sektoris viimased 12 aastat, lõpetanud EMÜ kinnisvara hindamise ja planeerimise bakalaureuse I lennu ning omandanud kinnisvara magistri kraadi Roosevelt Ülikoolist.

Loeng toimus 17.04.12 Eesti Maaülikooli linnaplaneerimise kursuse raames. Juhendav õppejõud lektor Kärt Pill, MSc, kontakt kart.pill@emu.ee