Põlva Case Study ja üldkoosolek

Sel sügisel 21. septembril suundume Lõuna-Eesti kuplite vahele, et tutvuda kahe huvitava objektiga. Esiteks lähme vaatama Eesti esimese passiivmaja sertifikaadiga elamut Põlva linnas (Metsa 5a) ning edasi suundume Põlgastesse puhkemajja (Roosi tee 10), kus toimub üldkoosolek, grill KVMi poolt, uue sauna avamine, mis on võimalik ka kohe ära proovida ja jooksvalt saab tutvuda renoveeritud endise vallamajaga. Puhkemajja on võimalik ööbima jääda, mis on soovijatele soodushinnaga 10 € (arveldamine toimub kohapeal).

Passiivmaja

2013. aasta kevadel valmis Eesti esimene passiivmajameetodil projekteeritud hoone, mille kvaliteeti tunnustati rahvusvahelise sertifikaadiga. Tegu on pereelamuga Põlvas, mille arhitektuurse disaini autorid on Martha Enriquez-Reinberg ja Georg W. Reinberg. Ehituse projektijuhtimist teostas Sense OÜ ja hoone sertifitseerimist PassiveHouse OÜ koostöös Darmstadt’i Passiivmaja Instituudiga. Passiivmaja tutvustab meile omanik Kuldar Leis koos Kristo Kalbega (Tartu Ülikooli Energiatõhusa ehituse tuumiklabori spetsialist ja Sense energiatõhususe ekspert), kes oli seotud hoone modelleerimisega, energiatõhususe arvutustega, sertifitseerimisega, TÜ ja TTÜ ühise teadusprojektiga andurite paigaldamisega hoonesse.

Puhkemaja Põlgastes

Endise vallamajaga (puhkemajaga) tutvumine toimub vabas vormis. Hoone on ehitatud erinevatel andmetel 1903 a (renoveerimise käigus leitud andmed) ja valla andmetel 1920 a. Esialgselt ehitatud vallamajaks. Seal on olnud konstaabli punkt koos arestikambriga, mille trellid on säilitatud. Seal toimusid Vene ajal Võrumaa kohtuväljasõidu istungid, tegutesid erinevatel aegadel vallamaja, kinosaal, kultuurimaja ka postkontor. Taavi Taavet alustas renoveerimisega 2010. a  ja nüüd asub seal tegutsev puhkemaja.

 

Pääse liikmetele 5€ ja mitteliikmetele 10€. *

Kui soovid osaleda siis pane kindlasti ka nimi kirja allpool asuvasse registreerimisvormi!

 

 

* Passiivmaja pääse.

Toimumisaeg: 

21.09.2013 - 12:45 kuni 23:55

Toimumiskoht: 

Põlvamaa

Ajakava: 

12.45 kogunemine passiivmaja juures Põlvas (Metsa 5a)

13.00 passiivmaja tutvustus (ca 3 h)

16.30 kogunemine Põlgastes (Roosi tee 10) puhkemajas ja söömine

18.00 üldkoosolek - tegevuskava ja eelarve kinnitamine

19.00 saun

Registreeru