Pauluse kiriku case study

 

Pauluse kirik rekonstrueeriti täies ulatuses aastatel 2005–2015, mille käigus ehitati välja kiriku all asuvad ruumid: krüpt, kolumbaarium ning abiruumid. Rekonstrueeriti tiibhoone ja kirikusaal, samuti said uue kuue kirikuaed ja haljastus ning kiriku kõrval asuv parkla.  Rekonstrueerimist juhtisid lähtuvalt Eliel Saarineni käekirjast arhitektid Merja Nieminen ja Kari Järvinen, sisekujundusega tegeles Markku Nors. Tehniliste ja konstruktsiooniliste osade töid tegi Soome projekteerimisfirma Maaskola OY. Rekonstrueerimistöid teostasid Nordecon AS, Haspo AS, Timorehitus OÜ ja GRK Infra AS. Oreli projekteeris ja ehitas Saksa firma Paschen Kiel Orgelbau GmbH. Altarimaali valmistas kunstnik Kuutti Lavonen.

Tartu Pauluse kiriku taastamist aastatel 2005-2015 toetasid Tartu linn, Kultuuriministeerium ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. 

Tartu Pauluse kirikukompleks on Eesti 20. sajandi kirikuarhitektuuri üks väljapaistvamaid ansambleid ning ainus juugendstiilis ehitatud kirikuhoone.

Soome armastatud arhitekti Eliel Saarineni loomingus on Pauluse kirik samuti silmapaistval kohal. Ta kavandas mitu kirikut, kuid Tartu Pauluse kirik on tema ainuke säilinud, Soome-perioodil rajatud pühakoda Euroopas ning seetõttu on sellel  väljapaistev koht nii Eesti kui ka Soome arhitektuuriloos.

Kiriku projekteerimisega alustas Eliel Saarinen 1911. aasta detsembris ja kirik pühitseti 1917. aasta oktoobris. 25. augustil 1944. aastal põles kirik varemeiks ning taastatud kirik pühitseti sisse alles 3. juulil 1966. aastal. Pärast kiriku pühitsemist jaotati kirik spordimuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi ja koguduse vahel. Kogudusele anti kasutada neljandik hoonest. Uuesti sai kogudus kiriku täielikult enda käsutusse 2005. aasta septembris.

(allikas: http://kultuur.postimees.ee/3320511/tartu-pauluse-kirik-taasavatakse-joo...)

 

Ringkäiku teeb ja ümberehitustöid tutvustab  muinsuskaitselist järelvalvet teinud Riivo Klaas.

Osalustasu on 5€, MTÜ Kinnisvaramagnaadid liikmetele tasuta! Osalemiseks registreeru allpool oleval vormil. 

Osalustasu KVMi liikmetele tasuta, teistele 5€. Registreeru alloleval vormil! Osalustasu kanda Kinnisvaramagnaatide kontole a/a EE202200221035651847 hiljemalt 02. november 2015. Selgituseks Pauluse kiriku case study osalustasu ja nimi.

 

Case Study on konkreetse arendusobjekti analüüs, kus kinnisvaraturul tegutsevad professionaalid jagavad oma kogemust. Case Study võimaldab objekti analüüsida erinevatest külgedest, välja tuua plussid ja miinused vastava objektiga töötamisel.

Varem toimunud case study´d: http://kvmagnaadid.ee/case-studyid

Toimumisaeg: 

03.11.2015 - 15:00 kuni 17:00

Toimumiskoht: 

Riia 27, Tartu

Registreeru