Kuidas alustada oma karjääri planeerimist?

Seminari alustas Kristel Lään Tartu Ülikooli karjääriteenistusest, kes tutvustas karjääri ja eesmärkidega saavutamisega seotud punkte, millele peaks mõtlema ja tähelepanu pöörama, et oma unistused täide viia. Esimeseks ja kõige tähtsamaks edasiviivaks jõuks on unistamine- mida ma teha tahan? mida ma saavutada tahan? jne. Järgmiseks sammuks on soovitav uurida oma unistuse realiseerumise võimalusi- tööturg, vajalikud oskused, haridus jne. Enda analüüsimine ei ole vähem tähtsam tegevus- mis mind motiveerib? millised töökorralduslikke aspekte ma eelistan? Et oleks kergem eesmärke saavutada, tuleb õppida tegevusi ja aega planeerima. Ettekandele järgenenud diskussiooni käigus selgus, et tööalased kogemused tulevad alati kasuks nii karjääri kui isiklike eesmärkide saavutamisel. Pahatihti on see ka üheks komistuskiviks haridustee katkemisel. Jällegi üks koht mõtlemiseks.

Seminari teises pooles tegi ettekade Karen Klandorf lõputöö kirjutamisest. Võtame seda kui üht etappi isiklikul karjääriredelil. Lõputöö teema valmine on raske ja emotsionaalne igale lõpukursusel õppivale tudengie. Ainus ja parim soovitus oleks- kirjuta teemal, mis sind huvitab ja milles on mängus väike omakasu- motivatsioon on suurem. Kui oma mõtetega ummikusse jooksed (mida võib juhtuda piisavalt sageli), pöördu juhendaja või mõne teise inimese poole, kes värskete ideedega sind rajale tagasi toob.

Seminari korraldajad usuvad ja loodavad, et noored tudengid kui ka lõpukursusel õppivad üliõpilased said vähemalt kaks head mõtet, et oma eesmärke edukalt täita.Kas Sina oled juba oma pead murdnud selle üle, kuidas oma teekond koolis edukalt lõpule viia? Kuidas alustada eduka lõputöö ettevalmistust? Kuidas leida sobivaim töökoht? Mida teha selleks, et oma karjääri planeerimisega juba täna alustada?

Toimumisaeg: 

12.11.2008 - 12:10 kuni 15:00

Toimumiskoht: 

Eesti Maaülikool

Ajakava: 

12.10 Sügisseminari avasõnad
12.15 Kristel Lään, Tartu Ülikooli karjäärinõustaja, "Kuidas oma karjääri planeerida"
13.30 Kohvipaus
13.45 Karen Klandorf, eelmise õppeaasta vilistlane, "Kuidas kirjutada hea lõputöö"
14.15 Üllatusesineja – tuntud avaliku elu tegelane "Minu edu saladus"
15.00 Sügisseminari lõppsõnad