Energiasäästunädala seminar "Tooda ja Säästa"

11.-17. novembril 2013 toimub juba viiendat korda energiasäästunädal,  mille eesmärk on panna inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Ühte nädalasse on koondatud mitmeid tegevusi ja üritusi, et anda sellele teemale suurem kuuldavus ja nähtavus.Energiasäästunädala korraldajad on Tartu Regiooni Energiaagentuur, KredEx., Eesti Energia, Eesti Korteriühistute Liit, Säästva Eesti Instituut, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Swedbank, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tartu Teaduspark.

Energiasäästunädalal 2013 käsitletakse peamiste teemadena hoonete energiatõhusust, taastuvenergeetikat ja transporti, kuid nädalal saavad kajastust ka teised energiasäästuvaldkonnaga seotud teemad. Rohkem infot Energiasäästunädala kohta www.energiatark.ee

Energisäästunädala raames korraldavad MTÜ KinnisvaraMagnaadid koostöös Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooniga (www.tuuleenergia.eekinnisvarateemalise seminari Eesti Maaülikoolis. Lahatakse teemasid nagu väiketuulikute soetamisest ja passiivmajade ehitusest ning tõhususest.

Toimumisaeg: 

12.11.2013 - 10:15 kuni 12:00

Toimumiskoht: 

Eesti Maaülikool, metsandus-ja maaehitusinstituut, ruum 2A13

Ajakava: 

10.15-11.00 "Sissejuhatus väiketuulikutesse“ Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudi professor Andres Annuk 
 
Ettekanne sisuks: kuidas saab tuuleenergiat nn mikrotasandil kasutada, millised on väiketuulikute tüübid ja mida peaks enne väiketuuliku soetamist teadma.
 
11.15-12.00 "Passiivmaja Eesti tingimustes - reaaleluline näide" Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi spetsialist ja Eesti Passiivmajaliidu liige Kristo Kalbe
 
Ettekanne passiivmaja metoodika toimivusest Eesti kliimas. Näide Eesti esimese passiivmaja põhjal - sh ülevaade teadusprojekti raames läbiviidava seire esimestest tulemustest. Tartu lähedale valmiva sertifitseeritava passiivmaja projekteerimis ja ehitusprotsessi tutvustus. Passiivmaja ja selle komponentide sertifitseerimisprotsessi tähendus ning kasulikkus.

Registreeru

Korraldajad: 

Sandra Viilu

Erialaselt olen lõpetanud Eesti Maaülikooli kinnisvara planeerimise magistriõppe. Kinnisvara valdkonnas alustasin tegutsemist 2007. aastal, mil läksin esialgu ERI Kinnisvarasse praktikale ning alustasin seal ka oma kinnisvaraalast tööd maakleri/ hindaja assistendina. 2009. aastal konkursi korras kandideerisin Maa-ametisse praktikale, et sooritada magistriõppe praktika. Pärast praktika lõppu sai minust Kinnisvara haldamise osakonna vanemspetsialist. Maa-ametis puutusin kokku riigi reservmaade kinnistamisega, riigivarade müügiga, projektide kooskõlastamise, isiklike kasutusõiguste käskkirjade koostamise jm teiste menetlusdokumentide koostamisega. Alates 2010. aastast olen töötanud raamatupidaja assistendina ettevõttes AV Grupp OÜ-s 2012. aastal liitusin Domus Kinnisvaraga, kus olen nii maakler kui ka hindaja assistent.

Kontakttelefon: 

+372 5667 5713

Kadri Lest

2008 aastal alustasin õpinguid Eesti Maaülikoolis kinnisvara planeerimise erialal. Teisel ülikooli aastal liitusin ka MTÜ-ga KinnisvaraMagnaadid ning alates 2012 aastast olen kuulunud MTÜ KinnisvaraMagnaadid juhatusse. 2013 aastal omandasin Eesti Maaülikoolis kinnisvara planeerimise magistrikraadi, kus kaitsesin lõputöö teemal „Detailplaneeringuga kehtestatud ehitusõiguse tõlgendamine ehitusloa andmisel kohaliku omavalitsuse poole“. Magistritöö kirjutamise kõrvalt alustasin töötamist kinnisvara valdkonnas  Robinson Kinnisvaras kinnisvaramaaklerina. Nüüdseks on mu teed viinud mind kinnisvaramaakleriks Domus Kinnisvarasse.

Kontakttelefon: 

+372 5691 8256