Eesti Rahva Muuseumi uue hoone case study

Eesti Rahva Muusemi uue hoone ehitustööd algasid märtsis 2013 ja valmima peaks hoone 2015. aasta lõpuks. Külastajatele avatakse hoone aga 2016. aastal.  ERMi uus peahoone ehitatakse Tartusse, Raadile. Uue hoone tarbeks on muuseumil kasutada kolm kinnistut Tartu linna ja Tartu valla territooriumil.

Hoone projekt valmis aastatel 2007-2012. Arhitektuurse projekti koostas arhitektuuribüroo SARL D´Architecture Dorell Ghotmeh Tane koostöös Eesti alltöövõtjatega arhitektuuri- ja sisearhitektuuribüroodega HG Arhitektuur OÜ, Kino OÜ ja Pille Lausmäe Sisearhitektuuribüroo OÜ. Hoone ehitusprojekti insenertehnilised osad koostas ja peaprojekteerija ülesandeid täitis EA Reng AS koostöös IB Aksiaal OÜ-ga. Ehituse peatöövõtja on Fund Ehitus OÜ.

RKASi eesmärgiks on rajada Eesti Rahva Muuseumile optimaalsete kuludega uus peahoone, mis vastaks igati muuseumi vajadustele, oleks esinduslik, vastaks tänapäevastele energiatõhususe nõuetele ning mille hilisemad ülalpidamise kulud oleks madalad.

Raadile soovitakse rajada uus kultuurikeskkond, mille kandvaks osaks oleks ERMi uus peahoone. Uude hoonesse on kavandatud mitmeid erinevaid kasutusfunktsioone ja -võimalusi: näituseruumid, tööruumid ja kollektsioonidele hoidlad. Lisaks luuakse võimalused muuseumi külastajatele kvaliteetseks vabaaja veetmiseks – restoranide, kohvikute, erinevate muusika-, kino-, teatrisaalide, seminariruumide ja õppeklasside näol. Rajatav keskkond loob eeldused ja võimalused erinevate institutsioonide ning vabaühenduste tegevuseks. (Allikas: http://www.rkas.ee/arendusobjektid-1/ehitused/eesti-rahva-muuseumi-uus-p...)

Rohkem infot: http://www.erm.ee/et/Muuseumist/Uus-hoone

Objekti tutvustavad ERMi ehituse omanikujärelvalve ehitusjuht Margus Türkson ja Riigi Kinnisvara AS Lõuna piirkonna haldur Evelin Sootla.

 

Osalustasu KVMi liikmetele ja tudengitele tasuta, teistele 4€. Registreeru alloleval vormil! Osalustasu kanda Kinnisvaramagnaatide kontole a/a EE202200221035651847 hiljemalt 11. mai 2015. Selgituseks ERMi case study osalustasu ja nimi.

Kohtade arv on piiratud!

PS! Koguneme territooriumi sissepääsu juures asuva Riigi Kinnisvara soojaku juures 10 minutit varem ehk 13.50.

NB! Registreeruda saab nüüd ka teise gruppi (toimub samal ajal).

*****

Case Study on konkreetse arendusobjekti analüüs, kus kinnisvaraturul tegutsevad professionaalid jagavad oma kogemust. Case Study võimaldab objekti analüüsida erinevatest külgedest, välja tuua plussid ja miinused vastava objektiga töötamisel.

Varem toimunud case study´d: http://kvmagnaadid.ee/case-studyid

Toimumisaeg: 

13.05.2015 - 14:00 kuni 16:00

Toimumiskoht: 

Muuseumi tee 2, Tartu

Registreeru